زرشک و زعفران​

زعفران

 گران ترین ادویه جهان با خواص فوق العاده و عطر و طعم متمایز زعفران است و یکی از گیاهان ادویه ای و دارویی جهان می باشد که در ایران، مصر، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، سوئیس و پاکستان کشت می شود.  گیاهی است چند ساله که تا ارتفاع ۳۰ سانتی‌متری نیز رشد می‌کند.این گیاه دارای گل‌های بنفش با شش گلبرگ است. گل زعفران سه پرچم و یک مادگی منتهی به کلاله سه شاخه به رنگ قرمز دارند که قسمت مورد استفاده این گیاه انتهای خامه و کلاله سه شاخه است که با نام زعفران معروف است و دارای رنگ و بوی معطر است.گیاهی است که به دلیل ارزش فراوان به طلای سرخ لقب گرفته است.

saffron spice still life composition
2 8

زرشک

زرشک درختچه ای است که توت های ترش و قرمز را پرورش می دهد. در حالی که این گیاه بومی بخش‌هایی از اروپا، آفریقا و آسیا است، اکنون می‌توان آن را در سراسر جهان یافت. زرشک، توت تارت و قرمز گیاه Berberis vulgaris است. آنها حاوی ترکیب منحصر به فردی به نام بربرین هستند که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. ممکن است به بهبود کنترل قند خون، درمان اسهال و مبارزه با التهاب مرتبط با عفونت های دندان و آکنه کمک کند.

توت آن قرن هاست که در طب سنتی برای درمان مشکلات گوارشی، عفونت ها و بیماری های پوستی استفاده می شود. آنها حاوی چندین ترکیب مفید هستند، به ویژه بربرین، که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و ممکن است به مدیریت شرایطی مانند دیابت، مبارزه با عفونت های دندانی و درمان آکنه کمک کند. افزودن زرشک به رژیم غذایی ممکن است به شما کمک کند تا از فواید سلامتی بهره مند شوید، اما قبل از مصرف مکمل زرشک یا بربرین حتما با پزشک خود مشورت کنید. زرشک بسیار مغذی است. آنها سرشار از کربوهیدرات، فیبر و چندین ویتامین و مواد معدنی هستند. به طور خاص، توت ها منبع عالی ویتامین C هستند، یک آنتی اکسیدان که ممکن است به محافظت در برابر آسیب سلولی کمک کند، که می تواند منجر به بیماری قلبی و سرطان شود.حاوی روی، منگنز و مس است که همگی مواد معدنی کمیاب هستند که نقش مهمی در ایمنی و پیشگیری از بیماری دارند.

رنگ قرمز روشن توت ها از آنتوسیانین ها ناشی می شود، رنگدانه های گیاهی که ممکن است سلامت مغز و قلب شما را از جمله فواید دیگر تقویت کنند.

پرفروش ترین محصولات

پر فروش ترین محصولات زرشک و زعفران

فروش ویژه زعفران

Scroll to Top
اسکرول به بالا