شکلات و دلایل محبوبیت آن

غذاهای کمی وجود دارد که مردم نسبت به آن احساس اشتیاق داشته باشند. اشتیاقی که فراتر از عشق به “شیرینی” بیشتر آب نبات ها یا دسرها است: به هر حال، افراد کمی هوس کارامل، خامه فرم گرفته یا آدامس حباب دار می­کنند. شکلات، خوب و متفاوت است. برای افراد، حتی فقط فکر کردن در موردش می تواند واکنش لذت بخشی را برانگیزد.

شکلات چگونه محبوب شد؟

هنگامی که اسپانیایی ها برای اولین بار شکلات را به اروپا آوردند، هنوز به عنوان یک نوشیدنی سرو می شد، اما خیلی سریع تحول مهمی را پشت سر گذاشت: فلفل چیلی با شکر جایگزین شد. نوشیدنی شکلاتی جدید شیرین، لوکسی بود که کمتر کسی می توانست آن را بخرد، اما در قرن هفدهم این نوشیدنی در میان اشراف اروپایی رایج بود. در انگلستان، که تا حدودی سرمایه دار تر از بقیه اروپا بود، شکلات بیشتر در دسترس بود. کسانی که توانایی پرداخت آن را داشتند می توانستند از نوشیدنی های شکلاتی در خانه های قهوه و شکلات جدید لندن لذت ببرند.

همانطور که سایر کشورها انحصار اسپانیا در کاکائو را به چالش کشیدند، شکلات به طور گسترده در دسترس قرار گرفت. خیلی زود فرانسوی ها، انگلیسی ها و هلندی ها کاکائو را در مستعمرات خود در دریای کارائیب و بعداً در سایر نقاط جهان کشت کردند. با تولید بیشتر، قیمت‌ها پایین‌تر آمد و قاره های اروپا و آمریکا از شکلات لذت بردند. با این حال، برای بسیاری از مردم، تولید گسترده کاکائو در دنیای جدید (همراه با سایر محصولات کشاورزی) به معنای برده داری و محرومیت بود. تولید کاکائو به شدت به کار اجباری بومیان آمریکایی و بردگان آفریقایی وارداتی متکی بود.

 

در سال 1828، شکلات ساز هلندی Conrad J. van Houten یک روش ارزان قیمت را برای فشرده کردن چربی دانه های کاکائو بوداده ثبت کرد. وسط لوبیا که به نام “نیب” شناخته می شود، به طور متوسط ​​حاوی 54 درصد کره کاکائو است که یک چربی طبیعی است. دستگاه ون هوتن – یک پرس هیدرولیک – محتوای کره کاکائو را تقریباً به نصف کاهش داد. این کار باعث ایجاد یک “کیک” شد که می‌توان آن را به پودر ریز به نام “کاکائو” تبدیل کرد. ون هوتن پودر را با نمک های قلیایی (کربنات های پتاسیم یا سدیم) درمان کرد تا پودر راحت تر با آب مخلوط شود. امروزه این فرآیند به «هلندی» معروف است. محصول نهایی، شکلات هلندی، رنگ تیره و طعم ملایمی دارد.

معرفی پودر کاکائو نه تنها ساخت نوشیدنی های شکلاتی را بسیار آسان کرد، بلکه ترکیب شکلات با شکر و سپس مخلوط کردن مجدد آن با کره کاکائو را برای ایجاد یک جامد ممکن ساخت. دیگران شروع به ساختن موفقیت ون هوتن کردند و برای تولید محصولات شکلاتی جدید آزمایش کردند.

بخوانید  آیا میوه خشک سالم است؟

شکلات و برترین تولیدکنندگان آن در جهان

آلمان، بلژیک، ایتالیا و لهستان چهار کشور برتر تولید شکلات جهان هستند. این چهار کشور بیش از 40 درصد از کل صادرات شکلات جهان را تشکیل می دهند. جالب اینجاست که هیچ یک از تولیدکنندگان عمده شکلات، خود منبع اصلی کاکائو نیستند، و همچنین کشورهای عمده تولیدکننده کاکائو نیز مراکز اصلی تولید شکلات نیستند.

هیچ دلیل واقعی دیگری وجود ندارد که کشورهای اروپایی در میان تولیدکنندگان پیشرو شکلات در جهان هستند، به جز محبوبیت شکلات در اروپا از زمان معرفی آن. ایالات متحده عشق خود به شکلات را از طریق مهاجران اروپایی خود به ارث برد و شرکت هایی مانند Mars Inc و Hershey Foods به وجود آمدند تا با تقاضای مصرف کنندگان مطابقت کنند.

چهار کشور برتر تولیدکننده شکلات عبارتند از آلمان، بلژیک، ایتالیا و لهستان.

سوئیس تولید شکلات را در قرن هفدهم آغاز کرد و سوئیسی ها بزرگ ترین مصرف کننده سرانه شکلات هستند.

  1. آلمان

آلمان در سال 2020 به عنوان برترین صادرکننده شکلات در جهان شناخته شد. صادرات شکلات از آلمان در سال 2020 بالغ بر 4.96 میلیارد دلار (USD) بود که 17 درصد از کل صادرات جهان را به خود اختصاص داد. کلن اغلب به عنوان پایتخت شکلات آلمان در نظر گرفته می شود. شکلات‌فروشی‌ها در ایالات متحده اغلب شکلات‌هایی را از شهر وارد می‌کنند تا در کنار برندهای شکلات آمریکایی بفروشند. شرکت شکلات سازی Stollwerck یکی از معروف ترین تولیدکنندگان شکلات در کشور است. همچنین کارخانه های تولیدی در بلژیک و سوئیس دارد. از دیگر برندهای معروف شکلات در آلمان می توان به La Maison du Chocolat، Tortchen و Leonidas Chocolates اشاره کرد. آلمان در رتبه سوم پس از سوئیس و اتریش در مصرف سرانه شکلات قرار دارد که کمی بیش از 17 پوند برای هر نفر است.

  1. بلژیک

بلژیک همچنین به خاطر شکلات هایش شهرت جهانی دارد و مرکز بزرگ تولید شکلات است. یکی از معروف ترین شرکت های شکلات سازی در جهان، Godiva، خانه خود را در بروکسل می سازد. در سال 2020، بلژیک 3.1 میلیارد دلار شکلات صادر کرد که 11 درصد از کل صادرات جهان را به خود اختصاص داد.

از سال 1884، ترکیب شکلات بلژیکی توسط قانون تنظیم شده است. برای اطمینان از خلوص شکلات و جلوگیری از اتکا به چربی کم کیفیت از منابع خارجی، قانون بلژیک الزام می کند که حداقل 35 درصد کاکائو خالص در تولید استفاده شود. تعداد قابل توجهی از شرکت های شکلات سازی در بلژیک هنوز شکلات را به صورت دستی و بدون کمک تجهیزات تولید مدرن تولید می کنند.

  1. ایتالیا

ایتالیا به خاطر شکلات ها و تولیدکنندگان اصلی شکلات معروف است. تولید شکلات منبع ثروت مهمی برای کشور است. در سال 2020، ایتالیا 2.1 میلیارد دلار شکلات صادر کرد که بیش از 7 درصد از کل صادرات شکلات جهان را به خود اختصاص داد. برخی از محبوب ترین تولید کنندگان شکلات در ایتالیا عبارتند از Majani، Caffarel و Perugina. تاریخچه این کشوردر تولید شکلات به سال 1796 برمی گردد. اولین مغازه توسط ترزا ماجانی در شهر بولونیا ایجاد شد که سپس توسط ناپلئون اشغال شد.

  1. لهستان

شاید یکی از شگفت‌انگیزترین موارد در این فهرست، لهستان است که به طور فزآینده‌ای یکی از بازیگران اصلی در تولید شکلات بوده است. در سال 2020، این کشور کمی بیش از 2 میلیارد دلار محصول شکلات به سراسر جهان صادر کرد که 7.3 درصد از صادرات جهان را به خود اختصاص داد.

بخوانید  چگونه خوردن آجیل می تواند به کاهش وزن شما کمک کند

بر اساس نظرسنجی Statista، برترین تولیدکنندگان شکلات در لهستان در سال 2021 به ترتیب Milka، E.Wedel و Kinder هستند.

در سال 2018، موضوع تولید شکلات لهستانی زمانی که کامیونی که 12 تن شکلات مایع را حمل می کرد واژگون شد و محتویات آن در شش خط ترافیک ریخته شد، در خبرها قرار گرفت.

دانه های کاکائو

دانه های کاکائو ماده اولیه در تولید شکلات است و غرب آفریقا تقریباً دو سوم دانه های کاکائو جهان را تولید می کند. بیش از 40 درصد از این دانه کاکائو از ساحل عاج تامین می شود.

بنیاد جهانی کاکائو (WCF) گزارش می دهد که حدود 8 میلیون نفر از مردم عاج به تولید کاکائو و صنعت کاکائو به عنوان منبع امرار معاش وابسته هستند.

چندین شرکت شکلات سازی ، WCF را در سال 2000 تشکیل دادند تا به مشکلاتی که کشاورزان کاکائو را تحت تأثیر قرار می دهد و تولید کاکائو را تثبیت می کند، رسیدگی کند. از جمله اهداف اعلام شده این بنیاد می توان به افزایش درآمد کشاورزان کاکائوکار، ایجاد برنامه های زیست محیطی و تشویق به استفاده از تکنیک های کشاورزی پایدار اشاره کرد.

معایب و مزایای مصرف شکلات:

گفته شده است که شکلات باعث آکنه و پوسیدگی دندان می شود و به عنوان یک غذای چاق کننده و بدون تغذیه شهرت دارد. از سوی دیگر، شکلات نیز به این دلیل که همه چیز از ضد افسردگی گرفته تا داروی غرایز جنسی است، شناخته شده است. در حالی که هنوز چیزهای زیادی در مورد شکلات نمی دانیم، تحقیقات اخیر به ما کمک می کند تا بهتر بفهمیم مصرف شکلات چگونه بر سلامت ما تأثیر می گذارد.

بخوانید  تخم کدو و فواید شگفت انگیز آن برای سلامتی

خبر خوب این است که بیشتر اثرات بد خوردن شکلات یا اغراق‌آمیز است یا کاملاً نادرست است. خوردن شکلات نه باعث آکنه می شود و نه آن را تشدید می کند. دو مطالعه – یکی توسط دانشکده پزشکی پنسیلوانیا و دیگری توسط آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده – نشان داد که خوردن شکلات (یا نخوردن آن) هیچ تغییر قابل توجهی در شرایط آکنه شرکت کنندگان در مطالعه ایجاد نمی کند. این نتایج بیشتر توسط تحقیقاتی پشتیبانی می شود که نشان می دهد آکنه در درجه اول با رژیم غذایی مرتبط نیست.

بدیهی است که خوردن بیش از حد هر ماده غذایی ممکن است باعث مشکلات سلامتی شود. کره کاکائو موجود در شکلات حاوی چربی اشباع شده است که می تواند سطح کلسترول خون را افزایش دهد و کلسترول بالا می تواند به بیماری قلبی کمک کند. با این حال، تحقیقات اخیر در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، نشان داده است که شکلات حاوی سطوح بالایی از مواد شیمیایی به نام فنولیک است که برخی از آنها ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند. گیاهانی مانند شکلات، قهوه، چای و غیره حاوی سطوح بالایی از فنولیک هستند.

همچنین ثابت نشده است که شکلات باعث ایجاد حفره یا پوسیدگی دندان می شود. در واقع، نشانه هایی وجود دارد که کره کاکائو در شکلات روی دندان ها را می پوشاند و ممکن است با جلوگیری از تشکیل پلاک به محافظت از آنها کمک کند. قند موجود در شکلات به ایجاد حفره ها کمک می کند، اما بیشتر از قند موجود در سایر مواد غذایی نیست.

یکی از خوشایندترین تأثیرات خوردن شکلات «احساس خوبی» است که بسیاری از افراد پس از افراط در آن تجربه می کنند. شکلات حاوی بیش از 300 ماده شیمیایی شناخته شده است. دانشمندان روی جداسازی مواد شیمیایی خاص و ترکیبات شیمیایی کار کرده اند که ممکن است برخی از اثرات لذت بخش مصرف شکلات را توضیح دهد. کافئین شناخته شده ترین این مواد شیمیایی است و در حالی که در شکلات وجود دارد، فقط در مقادیر کم یافت می شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا